Książka “Potęga podświadomości”- nie do podrobienia

Joseph Murphy dla osób znający jego postać może wydawać się człowiekiem niemalże wyprzedzającym swoje czasy. Pole jego zainteresowań można określić jako rozwój duchowy, lepsze rozumienie samego siebie oraz sowich procesów myślowych. To właśnie podświadomość jest tematem najgłośniejszej książki Josepha Murphy’ego “Potęga podświadomości“. Dzieło to nie tylko stało się najbardziej znaną książką czy też poradnikiem irlandzkiego pisarza, ale także pozwoliło wielu ludziom zrozumieć jak działa podświadomość i jak sobie z nią poradzić.

Joseph Murphy i jego dorobek życia

Irlandzki pisarz zaczął pisać książki mając już bardzo dużą wiedzę o dziedzinie, która go pasjonowała. Zyskał on tytuł doktora, a swoją wiedzą bardzo chętnie dzielił się z innymi ludźmi. Do tego celu korzystał z wszelkich dostępnych środków. Dlatego jego publiczność mogła go znać nie tylko z dzieł pisanych, ale także z audycji radiowych, które prowadził. Co więcej podczas takich słuchowisk starał się on jak najlepiej doradzać swoim słuchaczom, by mogli korzystać z jego wiedzy. Motywowanie ludzi do działania leżało poniekąd w naturze autora. Co więcej, Murphy nie poprzestał tylko na swojej debiutanckiej książce “Potęga świadomości”. Jego dalsze dzieła to dorobek, który sumarycznie daje 30 książek. Dzieła te odnoszą się do wszelkich aspektów życia, w których ludzie chcą osiągnąć sukces. Pieniądze, sukces, spełnienie w życiu to wszystko zagadnienia, które autor poruszał w swoich książkach. Nie bez powodu nazywa się go w końcu prekursorem pozytywnego myślenia.

“Potęga podświadomości”-czy można porównać tą książkę z innymi?

Joseph Murphy pisząc swoją pierwszą książkę nie miał łatwego zadania. W końcu jest on prekursorem swojej dziedziny. Nie mógł więc liczyć na zbyt dużą pomoc ze strony innych ludzi. Może jednak uznać, że inspirację dla jego dzieł stanowiły taki osoby jak: James Allen, Dale Carnegie czy Napoleon Hill. Książki Murphy’ego stały się za to sporą inspiracją dla następnych pokoleń, które zadecydowały też o tym, że książka zyskała miano bestsellera już w XX wieku. Lata dalej mijają jednak książka nie traci na aktualności i uwielbieniu fanów. “Potęga podświadomości” stanowi inspirację dla kolejnych pisarzy, ludzi zgłębiających samych siebie, mówców motywacyjnych oraz wszystkich ludzi zainteresowanych tematem samorozwoju oraz pozytywnego myślenia. Odbiór książki Murphy’ego jest wyjątkowo łatwy, gdyż autor starał się napisać książkę bez słownictwa naukowego.