“Potęga podświadomości” od prekursora samorozwoju Josepha Murphy

Rozwój osobisty to zagadnienie, które w ostatnim czasie zdobywa na popularności. Dlaczego tak się jednak dzieje? Niewątpliwy wpływ na taki stan rzeczy może mieć fakt, ze ludzie coraz częściej chcą realizować swoje marzenia, a nie tylko o nich śnić. Nasze pragnienia w obecnym świecie szans i możliwości mogą być realizowane jeśli tylko tego chcemy. Joseph Murphy w swojej najgłośniejszej książce “Potęga podświadomości” (https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/potega-podswiadomosci-murphy-joseph) postanowił doradzić swoim czytelnikom jak zmotywować się do działania oraz nie poddać się przeszkodom.

Potęga podświadomości – co to oznacza?

Joseph Murphy pisząc książkę “Potęga podświadomości” musiał się wykazać sporą dawką pomysłowości oraz wiedzy. W końcu książka została wydana w 1962 roku, czasach kiedy to zagadnienia samorozwoju, motywacji do działania czy też samorealizacji nie były ani znane, ani modne. Jednak autor, dzięki swojej fascynacji zagadnieniem pozytywnego myślenia oraz podświadomości stworzył książkę, która nie tylko prezentowała nie znaną wówczas wiedzę, ale także treść, która przypadła do gustu sporej części czytelników. Joseph Murphy decydując się na napisanie tego poradnika otworzył też możliwość lepszego poznania siebie całej masie czytelników. Co za tym idzie autor dał ludziom realną szansę na lepsze poznanie siebie i zrozumienie myśli jaki towarzyszą nam na co dzień oraz podczas podejmowania decyzji. Książka ta udowadnia, że sposób myślenia, może być kluczowy w postrzeganiu problemu oraz radzeniu sobie z nim.

Joseph Murphy – co o nim wiadomo?


Joseph Murphy urodził się pod koniec XIX wieku, ale jego wiedza oraz podejście do życia spokojnie można porównać z współczesnym. Kształcić się on zarówno w rodzimej Irlandii, ale także w Anglii. Edukował się przez lata czego efektem stał się stopień doktora. Jego aktywność nie ograniczała się jednak do uczelnianych murów. Prowadził on także audycję radiową dla sporej publiczności. W trakcie takich przemówień starał się on doradzić swojej audiencji w jaki sposób mogą poprawić swoje życie stosując znane mu wskazówki. Dorobek pisarki Josepha Murphy’ego to 30 książek z czego najbardziej popularna jest “Potęga podświadomości“. Książka ta została wydana po raz pierwszy w 1962 roku w kraju autora, natomiast w Polsce pierwsze wydanie doczekało się premiery w 1996 roku. Książka została przetłumaczona na 17 języków, a mimo swojego wieku dalej jest uznawana za najlepiej sprzedającą się książkę z dziedziny samorozwoju. Irlandzki pisarz wiedział jak przekazać swoją wiedzę czytelnikom.